Eser Adı: Gariplerin Kitabı
Yazar: Ian Dallas

Ian Dallas Kimdir?
1930 yılında İskoçya’da doğan Abdülkadir Es-Sufi (Ian Dallas), Dünya Murabıtun Hareketi kurucusudur; İslam, tasavvuf ve siyaset teorisi üzerine birçok kitabın yazarıdır. 1967’de İslam’ı kabul etmeden önce oyun yazarı ve aktördü. İslam’ı kabul ettiği günden beri tebliğ  faaliyetleri yürütmektedir ve dünyanın birçok ülkesinde öğrencileri vardır. Yazı faaliyetlerine devam eden Es-Sufi’nin güncel olaylar hakkında ve dünyanın farklı yerlerinde Müslümanları etkileyen yazı, değerlendirme ve çalışmaları mevcuttur.

Gariplerin Kitabı
Bana öyle geliyor ki bu giriştiğim yolculuk, bilgi merkezi dedikleri yerden dünyanın çöllerine açılan, bana rahat yüzü göstermeyecek birçok yolculuklar zincirinin yalnızca bir başlangıcıdır.” Diyor Ian Dallas, kendi hikayesiyle harmanladığı güncel konulardan bilginin hayatımızdaki yerine, kitaplardan tutsak olduğumuz dünyaya kadar geniş bir yelpazede kurguladığı sarsıcı romanında.

“Veli, şimdi de yüzünü kaldırıp her birimize bakmaya başladı. Hatırı sayılır bir kalabalık olmasına rağmen diyebilirim ki incelemeye tabi tutuyormuşçasına teker teker baktı. Yalnız yüzlerimize değil, ruhlarımıza da bakışlarını çevirdi. Şöyle seslendi: “Sen arşiv yetkilisisin. Kitapları kullanıyorsun. Ama bilgi sahibi değilsin, şimdi bilgiyi bulacaksın. Seni onun yakınına kadar götüreceğim. senin aradığını içeren bir kitap var. O, Gariplerin Kitabı. İçinde bu dünyada ve sonrasında bilmek istediğin her şey var.” Arayışın ve hikmetin işlendiği romanda Ian Dallas’ın bu müthiş yolcuğu her birimizin adeta iç yolcuğu haline dönüşüyor.

Hazırlayan: M. Musab ÖNDER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz